Menu
O Sanktuarium
Historia parafii
Msze święte
Sakramenty święte
Uroczystości fatimskie
Patronka
Ogłoszenia parafialne
Wspólnoty parafialne
Księża
Galeria
Kontakt


Kontakt
Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej
Warszawa, ul. Zagłoby 37
02-495 Warszawa

tel.: 0-22 667-02-13 (kancelaria)

e-mail: smbfatwaw@gmail.com

 
Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Wielkiego Postu (11 marca 2018)


1. Dziś o 16.45 przed Najświętszym Sakramentem różaniec i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału.

2. Jutro, w poniedziałek spotkanie ministrantów o 18.45.

3. We wtorek od 17.00 dyżur prawnika. O 18.00 Msza św. dla dzieci z klas III i ich rodziców, a po niej spotkania formacyjne. O 19.00 kolejne spotkanie w ramach kursu dla narzeczonych.

4. W środę o 18.00 nowenna i Msza św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie Wspólnoty Ewangelizacyjnej oraz spotkanie lektorów i Panów z Asysty.

6. Porządek nabożeństw w najbliższy piątek:
- 7.00, 7.30. 8.00 – Msza św.
- 15.00 – Nabożeństwo i Msza św. ku czci Bożego Miłosierdzia
- 16.00 – Droga Krzyżowa z udziałem dzieci
- 16.45 – Różaniec
- 17.15 – Droga Krzyżowa dla dorosłych
- 18.00 – Msza św.
- 19.00 – Droga Krzyżowa dla młodzieży i dłużej pracujących

7. W sobotę, o 8.00 Msza św. i nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej.

8. Za tydzień, rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi Ks. Jacek Włostowski, proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski w Brzegu Dolnym. W niedzielę nauki podczas każdej Mszy św.

W poniedziałek, wtorek i środę nauki głoszone będą o 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30. Spowiedź podczas każdej Mszy św., oraz od poniedziałku do środy od 17.00.

9. Zespół Caritas przygotowuje paczki świąteczne dla rodzin potrzebujących pomocy. Zwracamy się z prośbą o dary w postaci środków spożywczych i słodyczy dla dzieci. Na ten cel można złożyć ofiary pieniężne. Bóg zapłać za wrażliwość na potrzeby bliźniego.

10. Pod chórem można zaopatrzyć się w świece na stół wielkanocny.

11. Przypominamy wszystkim, aktywnym zawodowo oraz emerytom i rencistom o możliwości przekazania 1% podatku na cele naszej Caritas Parafialnej.
W zeznaniu podatkowym podajemy numer KRS Caritas Archidiecezji Warszawskiej i dopisujemy Caritas Parafii Matki Bożej Fatimskiej. Osoby zainteresowane przekazaniem 1% podatku mogą zgłaszać się do Kiosku i Caritas, gdzie uzyskają stosowną pomoc.

12. Polecamy prasę katolicką oraz naszą gazetkę parafialną. Bóg zapłać za ofiary pokrywające koszt wydruku.

13. Za tydzień oraz w Niedzielę palmową, po każdej Mszy św. przed kościołem zbierane będą ofiary na kwiaty i materiały do grobu Bożego, ciemnicy i wystroju ołtarza głównego na święta Wielkanocne.

14. Jako parafia postanowiliśmy kontynuować pomoc w ramach akcji Rodzina Rodzinie jednej lub kilku rodzinom w Syrii. Miesięczna pomoc dla rodziny wynosi 510 zł i pokrywa podstawowe potrzeby rodziny np. opłacenie rachunków. Okres pomocy wynosi pół roku. Ideą tego programu jest pomoc, konkretnej rodzinie, którą poznaje się z imienia i nazwiska.

W ten sposób pomagamy tym rodzinom otrząsnąć się z barbarzyństwa wojny, która im wszystko zabrała i stanąć powoli na nogi podejmując w miarę normalne, codzienne życie. Ofiary na ten cel zbierać będziemy ofiary do puszki szczególnie w czasie naszych rekolekcji parafialnych od V Niedzieli Wielkiego Postu. Wpłaty na ten cel przyjmujemy też w zakrystii i w kancelarii.

15. W kwietniu i w maju są wolne intencje na Msze św. w godzinach porannych i wieczornych.

16. Są jeszcze wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę na przełomie kwietnia i maja na Jurę Krakowsko – Częstochowską. Informacje i zapisy w zakrystii.

17. Już dziś informujemy, że Droga Krzyżowa ulicami osiedla odbędzie się w piątek, 23 marca o 20.00 i rozpocznie się w naszym Sanktuarium.

Do chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną udamy się w sobotę 24 marca od 8.30. Prosimy zgłaszać adresy.

18. W minionym tygodniu do wieczności odeszła Anna Perkowska z ul. Keniga 17. Módlmy się o jej zbawienie: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie”.Stronę odwiedzono 126314 razy