Menu
O Sanktuarium
Historia parafii
Msze święte
Sakramenty święte
Uroczystości fatimskie
Patronka
Ogłoszenia parafialne
Wspólnoty parafialne
Księża
Galeria
Kontakt


Kontakt
Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej
Warszawa, ul. Zagłoby 37
02-495 Warszawa

tel.: 0-22 667-02-13 (kancelaria)

e-mail: smbfatwaw@gmail.com

 
Ogłoszenia parafialne

XXXIII Niedziela Zwykła (19 listopada 2017)


1. Dzisiaj o 17.00 nabożeństwo różańcowe przed Najświętszym Sakramentem.

2. W poniedziałek spotkanie formacyjne członków Akcji Katolickiej, które rozpocznie się od udziału we Mszy św.

3. W każdy poniedziałek i w czwartek o 19.30 w dolnym kościele odbywają się katechezy dla dorosłych i młodzieży. W tych dniach odbywa się ewangelizacja po domach w godzinach 18.00–21.00.

4. We wtorek bezpłatna pomoc prawnika od 17.00. O 18.00 Msza św. dla dzieci z klas III i ich rodziców przygotowujących się do I Komunii św., a po niej spotkania formacyjne.

5. W środę o 18.00 Nowenna i Msza święta do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kartki z prośbami i podziękowaniami prosimy przynosić do kancelarii.

6. W piątek o 15.00 Msza św. z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

7. W sobotę o 8.00 Msza św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej, a po niej nabożeństwo maryjne.

8. W kruchcie kościoła i w kiosku do nabycia nowe numery prasy katolickiej.

9. Za tydzień ostatnia niedziela Roku Liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Tego dnia na Mszy o 12.00 zaśpiewa nasz chór parafialny. Po niej możliwość wejścia na chór, poznania chórzystów i rozmowy. W związku ze wspomnieniem św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej składamy serdeczne życzenia i podziękowania za trud pracy i troskę o liturgię naszym organistom: Pani Krystynie, Panu Mateuszowi, chórowi parafialnemu, scholi młodzieżowej i dziecięcej.

10. Święty Szarbel – przyjaciel Boga i ludzi. Dlaczego Bóg wybrał maronickiego mnicha z Libanu, aby przez niego dokonywać niesamowitych cudów uzdrowień na całym świecie? Skąd fenomen Świętego Szarbela, który przychodzi w snach, w wizjach, przeprowadza operacje oraz poucza zbłąkanych? Na te i inne pytania odpowiedzi udzieli ks. Mieczysław Piotrowski TChr, redaktor naczelny czasopisma „Miłujcie się!”, podczas homilii wygłoszonych w niedzielę 26 listopada w naszym Sanktuarium. Po każdej z Mszy Świętej namaszczenie wiernych olejami Świętego Szarbela i modlitwa o uzdrowienie.

11. W I Niedzielę Adwentu, 3 grudnia o 13.00 odbędzie się w naszym Sanktuarium koncert Jerzego Fryderyka Haendla pt. "Mesjasz" w wykonaniu Towarzystwa Śpiewaczego „Kulturalny Komorów”.

12. Polecamy gazetkę parafialną.

13. W dniach 28.12.2017 – 02.01.2018 Wspólnota z Taize organizuje Europejskie Spotkanie Młodych w Bazylei. Serdecznie zapraszamy młodzież od III klasy gimnazjum. Informacje i zapisy u Ks. Piotra. Spotkanie informacyjne we środę o 19.00 w Sali obok wieży.

14. W dniach 28 kwietnia – 3 maja 2018 organizowana jest pielgrzymka parafialna. W programie m.in., Częstochowa, Gidle, Kraków, Piekary Śląskie. Koszt 660 zl. Cena obejmuje przejazd, noclegi, śniadania i obiadokolacje, ubezpieczenie i bilety wstępów. Zapisy w zakrystii.

15. W poniedziałek, 4 grudnia rozpoczniemy wizyty duszpasterskie od bloku przy
ul. Magnackiej 7. We wtorek, 5 grudnia - Magnacka 5.

16. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Krystyna Kiliszek z ul. Orląt Lwowskich 60, Halina Stępniak z ul. Keniga 3, Elżbieta Grabowska z ul. Warszawskiej 55. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek...
Stronę odwiedzono 112462 razy