Menu
O Sanktuarium
Historia parafii
Msze święte
Sakramenty święte
Uroczystości fatimskie
Patronka
Ogłoszenia parafialne
Wspólnoty parafialne
Księża
Galeria
Kontakt


Kontakt
Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej
Warszawa, ul. Zagłoby 37
02-495 Warszawa

tel.: 0-22 667-02-13 (kancelaria)

e-mail: smbfatwaw@gmail.com

 
Ogłoszenia parafialne

XII Niedziela Zwykła (25 czerwca 2017)


1. Dzisiaj do naszego Sanktuarium przywieziona została Monstrancja Fatimska – dar przygotowany przez Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem i Fundację Aniołów Miłosierdzia. Przedstawia Maryję obleczoną w słońce, u której stóp znajduje się księżyc, niosącą Chrystusa w Niepokalanym Sercu. Symboliczną wartość monstrancji podkreślają fragmenty 12 meteorytów, oraz fragment skały księżycowej. Elementy te posiadają certyfikat NASA. W związku z tym po Mszy św. o 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do wieczornej Mszy św. O 14.00 różaniec z rozważaniami, o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 17.00 nabożeństwo czerwcowe. Zapraszamy do szczególnej modlitwy, ponieważ nasze Sanktuarium zostało wyróżnione na pielgrzymiej drodze tej Monstrancji do Fatimy – miejsca objawień Matki Bożej.

Z obecnością tej monstrancji złączone jest działo budowy pierwszego hospicjum dla dzieci na Litwie. Każdy kto chce wesprzeć jego budowę może to uczynić wrzucając ofiary do puszki wystawionej na stoliku za ławkami.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, odprawianych codziennie po wieczornej Mszy św. ok. 18.40.

3. We wtorek ostatnia przed wakacjami możliwość skorzystania z porady prawnika.

4. W środę o 18.00. Nowenna i Msza św. zbiorowa ku czci MB Nieustającej Pomocy. Prośby i dziękczynienia można składać w kancelarii parafialnej.

5. W czwartek, 29 czerwca Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 7.00, 8.00 i 18.00. Tego dnia ofiary zbierane na tace przeznaczone są na daninę św. Piotra, do dyspozycji Ojca Świętego. To dzień imienin Ks. Piotra – wikariusza naszej parafii, któremu składamy serdeczne życzenia i obiecujemy modlitwę w jego intencji.

6. W sobotę 1 lipca I sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 7.00, 8.00 i 18.00. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie i rozważanie jednej z tajemnic różańca oraz adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00.

7. Za tydzień, 2 lipca I niedziela miesiąca.

8. Caritas parafialna w czasie wakacji czynna jest tylko we środy w godzinach porannych.

9. Polecamy prasę katolicką. Prasa do nabycia w kruchcie u ministrantów i w kiosku parafialnym: szczególnie polecamy nowy numer „Egzorcysty” i czasopisma „Miłujcie się” dla młodzieży, „Oli i Jasia” oraz „Małego Gościa”. Polecamy również gazetkę parafialną.

10. Rozpoczynają się wakacje, związku z tym informujemy, że Msze Św. w dni powszednie od jutra w lipcu i sierpniu będą o 7.00, 7.30 i 18.00. W niedziele nie będzie Mszy św. o 19.30, a w piątki Mszy św. o 15.00.

W miesiącach wakacyjnych są wolne intencje na Msze Święte w godzinach porannych. Intencje zamawiać można za żyjących i zmarłych. Intencje przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii.

11. Wszystkim rozpoczynającym wakacje życzymy dobrego odpoczynku i bezpiecznych podróży.

12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Edwarda Bogumiła, z ul. Keniga 11. Módlmy się o jego zbawienie: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”
Stronę odwiedzono 100210 razy