Menu
O Sanktuarium
Historia parafii
Msze święte
Sakramenty święte
Uroczystości fatimskie
Patronka
Ogłoszenia parafialne
Wspólnoty parafialne
Księża
Galeria
Kontakt


Kontakt
Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej
Warszawa, ul. Zagłoby 37
02-495 Warszawa

tel.: 0-22 667-02-13 (kancelaria)

e-mail: smbfatwaw@gmail.com

 
Ogłoszenia parafialne

XXIV Niedziela Zwykła (17 września 2017)


1. Rozpoczynamy zapisy i przygotowania do wyjazdu młodzieży na Światowe Dni Młodzieży w Panamie w styczniu 2019 roku. Pierwsze spotkanie organizacyjne i informacyjne odbędzie się dziś o 16.00 w sali Wspólnoty Młodych. Zapraszamy nowe osoby chętne do dołączenia do Wspólnoty powstałej z wolontariuszy ŚDM – Kraków 2016.

2. Dziś o 17.00 zapraszamy na nieszpory i różaniec.

3. Jutro Święto Św. Stanisława Kostki, Patrona Polski, oraz dzieci i młodzieży.
W tym dniu cotygodniowe spotkanie ministrantów o 18.45.

4. We wtorek od 17.00 możliwość skorzystania z porady prawnika.

5. W środę o 18.00 Nowenna i Msza Święta zbiorowa ku czci MB Nieustającej Pomocy. Prośby i dziękczynienia składamy w kancelarii parafialnej.

6. W czwartek, 21 września Święto Św. Mateusza Apostoła. Po wieczornej Mszy św. spotkanie Wspólnoty Ewangelizacyjnej.

7. W piątek, 22 września o 15.00 Msza św. z koronką do Bożego Miłosierdzia.

8. W sobotę, wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny. O 8.00 Msza św. i nabożeństwo ku czci MB Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy. Tego dnia wyjazd do Sanktuarium Ks. Jerzego Popiełuszki spod naszego kościoła o 9.00.

9. W związku ogólnopolską z inicjatywą ”Różaniec do granic” – której celem jest otoczenie modlitwą różańcową naszej Ojczyzny, w sobotę 7 października organizowany jest wyjazd autokarem do Niemirowa na granicy z Białorusią. Koszt 75 zł (przejazd i obiadokolacja). Zapisy telefoniczne u P. Barbary Kapki. Informacja o numerze telefonu w zakrystii - 501-128-281.

10. W najbliższą niedzielę, 24 września decyzją JE Kazimierza Kardynała Nycza
w kościołach Archidiecezji Warszawskiej odbędzie się zbiórka ofiar na pomoc w odbudowie spalonej katedry w Gorzowie Wielkopolskim.

11. Od wtorku 26 września rozpoczynamy przyjmować intencje Mszy św. na nowy rok 2018. Prosimy o przygotowanie sobie terminów, kiedy chcemy aby odprawiła się Msza św. Pamiętajmy o rocznicach chrztu, ślubu, urodzinach, imieninach swoich bliskich, a także o swoich zmarłych, ich rocznicy śmierci i imieninach. Jeśli ktoś chciałby, aby w przyszłym roku odprawiła się gregorianka (30 Mszy św.) za osobę zmarłą prosimy również o zgłoszenie tego w kancelarii. Prosimy intencje zapisać na kartce w domu i przedstawić księdzu w kancelarii. To ułatwi dokładne zapisanie intencji. W tym roku są jeszcze wolne intencje w godzinach porannych i wieczornych w październiku, listopadzie i w grudniu.

12. We wtorek, 26 września o 18.00 pierwsza Msza św. dla dzieci klas III i ich rodziców przygotowujących się do I Komunii św. Do tego dnia prosimy o wypełnienie i dostarczenie deklaracji dzieci, które mają przyjąć I Komunię św. w naszej parafii. Tego dnia rozpocznie się o 19.00 w sali obok wieży KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI dla narzeczonych.

13. W kiosku lub u ministrantów w kruchcie kościoła można nabyć nowe numery pism katolickich: polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Tak Rodzinie, W Naszej Rodzinie, Któż jak Bóg, dla dzieci: Ola i Jaś oraz Promyczek Dobra.

14. W ubiegłotygodniowej zbiórce ofiar na fundację Księży Orionistów „Czyńmy Dobro” zebraliśmy 1844,64 zł. Bóg zapłać.

15. Komenda Główna Policji przekazuje apel o zagrożeniach wyłudzeniami na wnuczka i policjanta. Wydrukowany apel wyłożony został w kruchcie kościoła.

16. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Krzysztofa Chęcińskiego z ul. Orląt Lwowskich 44. Módlmy się o jego zbawienie: „Wieczny odpoczynek…”
Stronę odwiedzono 106481 razy