Menu
O Sanktuarium
Historia parafii
Msze święte
Sakramenty święte
Uroczystości fatimskie
Patronka
Ogłoszenia parafialne
Wspólnoty parafialne
Księża
Galeria
Kontakt


Kontakt
Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej
Warszawa, ul. Zagłoby 37
02-495 Warszawa

tel.: 0-22 667-02-13 (kancelaria)

e-mail: smbfatwaw@gmail.com

 
Ogłoszenia parafialne

XX Niedziela Zwykła (20 sierpnia 2017)


1. KOMUNIKAT KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
„W nawiązaniu do wiadomości jakie napływają z miejscowości zniszczonych przez nawałnice dnia 11 sierpnia br., składam moje kondolencje wszystkim, którzy przeżywają dotkliwą stratę swoich bliskich. Słowa mojej solidarności i zapewnienia o modlitwie kieruję również do tych poszkodowanych, którzy ucierpieli i ponieśli dotkliwe szkody materialne. Zwracam się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Proszę tak o modlitwę, jak i pomoc materialną, której można udzielić w ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska.

+ Stanisław Gądecki, Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

W odpowiedzi na powyższy apel przed Sanktuarium zbierane są ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym w nawałnicach. Serdeczne Bóg zapłać.

2. Dziś o 17.00 zapraszamy na nieszpory i różaniec.

3. W środę o 18.00 Nowenna i Msza św. ku czci MB Nieustającej Pomocy. Prośby i dziękczynienia można składać w kancelarii parafialnej.

4. W sobotę, 26 sierpnia Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. w naszym Sanktuarium o 7.00, 8.00 i 18.00. Tego dnia na Jasnej Górze odbędą się główne obchody 300 rocznicy koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Ojcowie Paulini zachęcają wszystkich wiernych do włączenia się w inicjatywę Żywej Korony Maryi. Inicjatywie tej przyświeca idea, aby osobiste życie kształtować według zasad Ewangelii, jako urzeczywistnienie oddania się Matce Bożej, którego wyrazem są złote korony na Jej skroni.

5. W kiosku lub u ministrantów w kruchcie kościoła można nabyć nowe numery pism katolickich.

6. W sierpniu i we wrześniu są wolne intencje na Msze św. Intencje Mszy św. można zamawiać za żyjących np. z okazji rocznicy urodzin, chrztu św., ślubu, imienin, o zdrowie, przed operacją i tradycyjnie za zmarłych. Intencje przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii.

7. Z prawej strony wejścia do dolnego kościoła od ul. Zagłoby i po lewej stronie wjazdu do garaży od ul. Orląt Lwowskich zamontowane zostały stojaki na rowery. Bardzo prosimy z nich korzystać i nie przypinać już rowerów w innych miejscach przy Sanktuarium. Przy tej okazji prosimy wszystkich parkujących samochody, aby ustawiać je tak, by zawsze można było swobodnie przejechać wokół Sanktuarium, szczególnie pojazdom karetki pogotowia i innym służbom.

8. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy Bożego błogosławieństwa, dobrego odpoczynku i opieki Matki Bożej.

9. W minionym tygodniu do wieczności odeszła Jadwiga Grzankowska, zamieszkała przy ul. Zagłoby 23, módlmy się o jej zbawienie: Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie…
Stronę odwiedzono 104517 razy