Menu
O Sanktuarium
Historia parafii
Msze święte
Sakramenty święte
Uroczystości fatimskie
Patronka
Ogłoszenia parafialne
Wspólnoty parafialne
Księża
Galeria
Kontakt


Kontakt
Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej
Warszawa, ul. Zagłoby 37
02-495 Warszawa

tel.: 0-22 667-02-13 (kancelaria)

e-mail: smbfatwaw@gmail.com

 
Ogłoszenia parafialne

XXVIII Niedziela Zwykła (15 października 2017)


1. Dzisiaj o 16.00 Koncert Papieski w wykonaniu Klasycznego Kwintetu Dętego FAVORI. Utwory przeplatane będą słowem, w którym wykorzystane będą myśli naszego Papieża, Jego poezja oraz wspomnienia. Na koniec wszyscy razem wspólnie wykonamy BARKĘ.

2. Również dziś o 16.30 spotkanie Wspólnoty Młodych i zainteresowanych wyjazdem na ŚDM do Panamy w styczniu 2019 roku, natomiast 17.00 nabożeństwo różańcowe połączone z nowenną do św. Michała Archanioła, przed peregrynacją Jego figury w naszym Sanktuarium. W tygodniu różaniec z udziałem dzieci, młodzieży i starszych o 17.15.

3. Jutro, w poniedziałek spotkania: ministrantów o 18.45 i lektorów o 19.30 oraz członków Akcji Katolickiej, które rozpocznie się od udziału we Mszy św. o 18.00.

4. Od jutra w naszej parafii głoszone będą katechezy neokatechumenalne. Zapraszamy na 19.30.

5. We wtorek od 17.00 możliwość skorzystania z bezpłatnej porady prawnika w sali obok kancelarii. O 18.00 Msza św. dla dzieci z klas III i ich rodziców przygotowujących się do I Komunii św.

6. W środę tego dnia o 18.00 nowenna i Msza Św. ku czci MB Nieustającej Pomocy. Prośby i dziękczynienia można składać w kancelarii parafialnej. Po Mszy św. próba chóru parafialnego.

7. We czwartek, 19 października wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Po Mszy św. spotkanie Wspólnoty Ewangelizacyjnej.

8. W piątek o 15.00 Msza św. z Koronką do Bożego Miłosierdzia podczas której przywitamy figurę św. Michała Archanioła z góry Gargano we Włoszech. Przez trzy dni będziemy przeżywać nawiedzenie św. Michała. Program wydrukowany został w gazetce parafialnej.

9. W każdą sobotę o 8.00 (z wyjątkiem I soboty miesiąca) Msza św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej, a po niej maryjne nabożeństwo.

10. W niedzielę, 22 października obchodzić będziemy wspomnienie liturgiczne Św. Jana Pawła II. Po wszystkich Mszach św. litania i ucałowanie relikwii św. Papieża.

11. Przyjmujemy już intencje Mszy św. na rok 2018 i na wypominki parafialne: jednorazowe i roczne. Przypominamy o zmienionym sposobie modlitwy za zmarłych. Każdy z nas przyniesie gotowe, wypisane kartki z imionami i nazwiskami zmarłych. Przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne.

Za zmarłych wypisanych w wypominkach jednorazowych modlić się będziemy 1 i 2 listopada podczas procesji oraz sprawowana będzie Msza św. 2 listopada o 9.00.
Wypominki roczne odczytywać będziemy w wyznaczonych dniach listopada na różańcu i w wyznaczone pierwsze poniedziałki miesiąca całego przyszłego roku. Za wszystkich zmarłych, polecanych w wypominkach będziemy codziennie w listopadzie odmawiać różaniec i odprawiać Msze św. o 18.00, pozostaje również Msza św. wypominkowa w I poniedziałki miesiąca. Każdy z nas będzie wiedział dokładnie kiedy odczytywane będą imiona jego zmarłych. Wypiszmy na kartce wszystkie imiona i nazwiska zmarłych z naszych rodzin i bliskich, otoczmy ich modlitwą wstawienniczą wypraszając w kolejnym roku dar skrócenia czyśćca i pełnię zbawienia. Niech żadna z bliskich nam osób zmarłych, nie pozostanie bez naszej modlitwy.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która do nabycia jest u ministrantów i w kiosku.

13. W tym tygodniu i pod koniec października i w grudniu są wolne intencje mszalne. Można ofiarować je za swoich bliskich zmarłych oraz w intencji żyjących.Stronę odwiedzono 109665 razy