Menu
O Sanktuarium
Historia parafii
Msze święte
Sakramenty święte
Uroczystości fatimskie
Patronka
Ogłoszenia parafialne
Wspólnoty parafialne
Księża
Galeria
Kontakt


Kontakt
Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej
Warszawa, ul. Zagłoby 37
02-495 Warszawa

tel.: 0-22 667-02-13 (kancelaria)

e-mail: smbfatwaw@gmail.com

 
Patronka

Wspólnota Anonimowych Alkoholików


Wspólnota Anonimowych Alkoholików jest wspólnotą mężczyzn i kobiet, którzy dzielą się swoim doświadczeniem, siłą i nadzieją na nowej drodze trzeźwego życia. Mówi się że jest największy dar jaki dostała Europa i świat od Stanów Zjednoczonych. Droga do trzeźwości oparta na programie 12 kroków i 12 tradycji jest programem rozwoju duchowego. Jest i pomaga nam w poznaniu celu powołania człowieka na drodze do świętości i do Boga.

W naszym kraju większość ponad 90% grup spotyka się na naszych spotkaniach - mityngach w pomieszczeniach, które udostępnia nam kościół katolicki. Nasze spotkania nacechowane są duchowością i miłością. Podczas trwania mityngów pali się świeca - symbol nadziei na lepsze życie i obecności wśród nas Boga.

Grupa obecna powstała 15 maja 1998 roku. Spotkania odbywamy regularnie w każdy piątek o godzinie 17.00. są wśród nas stali uczestnicy jak również zdarzają się i tacy, którzy błądzą. Im też poświęcamy nasze modlitwy jak i próbujemy nieść pomoc. Przychodzą do nas również ludzie a w szczególności kobiety (matki i żony) wśród których choroba zbiera swoje żniwo. Również otrzymują pomoc i nadzieję.

Bardzo ważnym dla naszego życia jest element wzrostu duchowego. Organizujemy coroczne pielgrzymki do sanktuariów w naszym kraju. Uczestniczymy w zjazdach Ośrodku Apostolstwa Trzeźwości w Zakroczymiu, gdzie odbywają się Dni Skupienia dla trzeźwiejących i ich rodzin. Byliśmy i jesteśmy świadkami przemian a nawet cudów, które dokonuje dokonuje Bóg w naszym nowym trzeźwym życiu.

Jesteśmy przekonani, że bez pomocy Boga, który otwiera nam oczy na drugiego człowieka nie bylibyśmy w stanie dokonać tego sami. W dniach 2 i 3 czerwca podczas tegorocznej pielgrzymki po raz kolejny zawierzyliśmy życie nasze i naszych rodzin Pani Jasnogórskiej - naszej najlepszej Matce.