Menu
O Sanktuarium
Historia parafii
Msze święte
Sakramenty święte
Uroczystości fatimskie
Patronka
Ogłoszenia parafialne
Wspólnoty parafialne
Księża
Galeria
Kontakt


Kontakt
Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej
Warszawa, ul. Zagłoby 37
02-495 Warszawa

tel.: 0-22 667-02-13 (kancelaria)

e-mail: smbfatwaw@gmail.com

 
Patronka

Ministranci i lektorzy


W Parafii Bożej Fatimskiej na Niedźwiadku (obecnie w Sanktuarium) istnieje grupa kandydatów, ministrantów i lektorów. Ich opiekunem jest ks. Tomasz Zaperty. Stanowią ją chłopcy ze szkoły podstawowej, gimnazjaliści, uczniowie liceum i technikum oraz studenci. Jest także kilku Panów - ministrantów seniorów.

Wszystkich ministrantów w parafii jest 44. Ze szkoły podstawowej 18, z gimnazjum 10, ze szkół średnich 6 i lektorów 10. Jest również 9 kandydatów. Połowa z nich systematycznie uczestniczy w spotkaniach formacyjnych; pozostali to tzw. "ministranci niedzielni", tłumaczący swoją niesystematyczność całym szeregiem innych obowiązków: nauką języków obcych, lekcjami w szkołach muzycznych, kółkami zainteresowań, itp.

Celem grupy ministranckiej jest pogłębianie znajomości świętej liturgii i wiary chrześcijańskiej i coraz bardziej świadome jej wyznawanie. W tym celu chłopcy spotykają się z opiekunem raz w tygodniu w salce ministranckiej. Swoim życiem z wielką wiarą i radością chcą służyć Panu Jezusowi przy Jego Ołtarzu.

Kształtując swój charakter i sumienie chętnie rozmawiają o Chrystusie, aby wszyscy w Niego wierzyli i bardziej Go kochali.

Ministranci uczestniczą również w rozgrywkach Archidiecezjalnej Ligi Ministranckiej. W grudniu 2006 r. grupa gimnazjalna wywalczyła Puchar Ks. Dziekana zajmując I miejsce w swojej grupie. W Parafiadzie Regionalnej 2007 zajęli III miejsce w rozgrywkach rejonowych "Piłkarskiej Ligi Ministranckiej Archidiecezji Warszawskiej", runda jesienna - kategoria szkół gimnazjalnych.

Zebrania ministrantów odbywają się w poniedziałki o godz. 19.00.

Galeria zdjęć ministrantów