Menu
O Sanktuarium
Historia parafii
Msze święte
Sakramenty święte
Uroczystości fatimskie
Patronka
Ogłoszenia parafialne
Wspólnoty parafialne
Księża
Galeria
Kontakt


Kontakt
Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej
Warszawa, ul. Zagłoby 37
02-495 Warszawa

tel.: 0-22 667-02-13 (kancelaria)

e-mail: smbfatwaw@gmail.com

 
Patronka

Schola Parafialna - Promyczki Fatimskie


W tradycji parafii jest istnienie scholi dziecięcej o nazwie "Promyczki fatimskie", choć zmieniają się jej uczestnicy i opiekunowie.

Obecnie do scholi należą dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu. W poniedziałek o godzinie 17.00 i w niedzielę o godzinie 10.30 przed Mszą Świętą z udziałem dzieci. Opiekunką grupy jest s. Paulina Wrzosek SAC. Grupa jest także wspomagana przez osoby grające na gitarze: Joannę Wiśniewską i Martę Gawinek.

Zadaniem scholi jest przygotowanie śpiewu liturgicznego. Staramy się dobierać odpowiednie pieśni nawiązujące do tekstów czytań mszalnych i części Mszy Świętych. Doskonalimy wykonanie znanych pieśni i poszerzamy repertuar o nowe. Uczymy się też piosenek, które wykonujemy podczas różnych okolicznościowych spotkań dziecięcych czy wyjazdów. Niektóre ze scholanek indywidualnie biorą udział w przeglądzie piosenki religijnej, który co roku organizowany jest w naszej dzielnicy, otrzymując wyróżnienie. Rozwijają też swoje talenty kształcąc się w szkole muzycznej czy uczęszczając na kurs nauki gry na gitarze. Formacja grupy polega na budzeniu w dzieciach radości i poczucia dumy z faktu bycia Dzieckiem Bożym i na służbie Bogu przez uświetnianie liturgii Mszy Świętej przez śpiew. Służy temu wspólna modlitwa, przekazywanie treści wprowadzających w poszczególne okresy liturgiczne.

Śpiew pieśni liturgicznych i psalmów jest zewnętrznym wyrazem miłości do Pana Boga i wspólnoty parafialnej.

Schola przeżywa też świąteczne i okolicznościowe spotkania, na które zapraszani są rodzice tych dzieci. Inną formą integracji są jednodniowe wyjazdy połączone z poznaniem obiektów sakralnych Stolicy, a w czasie wakacji odbywają się wyjazdy o charakterze rekolekcyjno-wypoczynkowym.