Informacje praktyczne:

Światowe Dni Młodzieży – Panama 2019 będą składały się z dwóch części:

  • Dni w Diecezjach 17 – 21 stycznia 2019 roku.

Dni w Diecezjach odbędą się we wszystkich diecezjach panamskich: archidiecezja panamskadiecezja Chitrédiecezja Colón-Kuna Yaladiecezja Daviddiecezja Penonomédiecezja Santiago de Veraguas, prałatura terytorialna Bocas del Toro oraz w wybranych diecezjach Nikaragui i Kostaryki

  • Wydarzenia Centralne 22 – 27 stycznia 2019 roku.

Uroczystości Centralne z udziałem papieża odbędą się w Panama City na Cinta Costera, czyli malowniczym komunikacyjno-rekreacyjnym pasie nadmorskim. Cinta Costera to obejmujący 26 ha teren odebrany morzu w Zatoce Panamskiej nad Oceanem Spokojnym.

Koszty
Pełne koszty udziału w ŚDM Panama 2019 nie są jeszcze znane. Szacowany koszt to ok. 7000 PLN. Poniżej podane są konieczne koszty i ich orientacyjna wartość:

Bilet lotniczy – ok. 3000 – 4000 PLN

Pakiet pielgrzyma – ok. 200 $ czyli ok. 740 PLN

Ubezpieczenie – ok. 15 PLN razy licza dni – ok. 250 PLN

Dni w Diecezjach – ok. 30 $ – ok. 100 PLN

Pakiet Polski – ok. 200 PLN

Transport po Panamie – ok. 1000 PLN

Należy wziąć pod uwagę tzw. nieprzewidywane koszty i zmiany kursu dolara.

 

Polacy nie potrzebują wiz do Panamy. Nie wymagane są żadne szczepienia przez wyjazdem.

Transport po Panamie może odbywać się autokarem lub samolotem do oddalonych diecezji od Archidiecezji Panama. Krajowe Biuro Organizacyjne może pomóc w zakupie biletów lotniczych do Panamy (np. skontaktować z grupami, które będą leciały do Panamy – w kwestii biletów grupowych).

Przygotowania duchowe

Każdy 22. dzień miesiąca jest w naszym kraju dniem modlitwy za Światowe Dni Młodzieży.

Ideą tego dnia jest wsparcie duchowe przygotowań do ŚDM, ale także budowanie jedności pomiędzy nami – pielgrzymami ŚDM z Polski.

Krajowe Duszpasterstwo Młodzieży przygotowuje program duchowy dla młodych. Jest on propozycją materiałów formacyjnych, z której mogą skorzystać różne grupy i wspólnoty. Materiały dostępne są na stronie: http://www.kdm.org.pl/zejdzzkanapy/

Informacje

Aktualne informacje umieszczane są na stronach:  http://www.kierunekpanama.pl, oraz http://archwwa.pl/ w zakładce Kierunek Panama. Poprzez tę stronę należy dokonać wszelkich formalności związanych z rejestracją grupy i osób indywidualnych..

 

Więcej informacji: http://archidiecezja.warszawa.pl/aktualnosci/przygotowania-do-sdm-panama-2019/