XXV Niedziela Zwykła

15 września 2023 roku
 1. Osoby, która chcą przyjąć Komunię Świętą na dłoń, prosimy aby podchodziły środkiem kościoła.
 2. Dziś przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Módlmy się za tych, którzy opuścili swoje ojczyzny, poszukując pracy, czy lepszych warunków do życia. Dziś także o godz. 17:00 zapraszamy na Nieszpory i Różaniec.
 3. W poniedziałek o 18:00 Msza święta z udziałem dzieci, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodziców. W tym dniu przypada wspomnienie liturgiczne bł. Władysława z Gielniowa – patrona Warszawy, otoczmy więc modlitwą wszystkich mieszkańców miasta.
 4. W środę o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje modlitewne, które odczytamy podczas Nowenny w kaplicy można składać na kartkach w kancelarii parafialnej.
 5. W piątek Święto świętych archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała – dzień imienin księży biskupów: Michała Janochy i Rafała Markowskiego. Biskup Rafał odwiedzi nas w najbliższą sobotę o godz. 11:00 i odprawi Mszę świętą, podczas której udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Wszystkich solenizantów, szczególnie Księży Biskupów wesprzyjmy modlitwą i życzliwą pamięcią, a kandydatów do bierzmowania polecajmy opiece Ducha Świętego.
 6. Przyjmujemy już intencje mszalne na rok 2024, zainteresowanych zapraszamy do kancelarii parafialnej w godzinach dyżurowania i do zakrystii po Mszach świętych.
 7. Za ławkami na stoliku wyłożone są kartki na wypominki za zmarłych. Wypełnione formularze będziemy przyjmować od 8 października.
 8. Zbliża się jesienna edycja kursu przedmałżeńskiego. W tym roku formacyjnym organizujemy go w dwóch formułach do wyboru:
 • 9 cotygodniowych spotkań w formie Wieczorów dla narzeczonych – początek w czwartek 5 października o godz. 19:15 w salce na wieży kościoła
 • 3-dniowe Rekolekcje dla narzeczonych w Ośrodku w Otwocku w dniach 13-15 października Przewidujemy też edycję wiosenną.

Zapisy przez formularz Google i telefonicznie – szczegóły na plakatach wywieszonych przy wyjściu z kościoła oraz u ks. Sebastiana

 1. Akcja Katolicka przy parafii św. Jana Apostoła w Gołąbkach 30 września organizuje pielgrzymkę do Torunia. W programie zwiedzanie Sanktuarium Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji, Muzeum Pamięci, spacer po starówce i Planetarium. Wyjazd w sobotę o 8:00 przy kościele w Gołąbkach, koszt: 100zł, (opłata w autokarze).
 2. W piątek o 19.00 w salce na plebanii odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.

Ofiary na kościół można wpłacać również na konto parafii (81 8931 0003 0731 6195 2000 0001).
W tytule sugerujemy wpisać „darowizna na cele kultu religijnego” co umożliwia odliczenie od podatku.

Za wszystkie ofiary wielkie Bóg zapłać!


NIECH PANI FATIMSKA WYPRASZA NAM
POTRZEBNE ŁASKI I BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO