VI Niedziela Wielkanocna

9 maja 2021 roku

 1. Ze względu na pandemię Covid-19 w trakcie nabożeństw obowiązują zasady:
 • zakrywanie ust i nosa za pomocą maseczki
 • dezynfekowanie rąk
 • zajmowanie wyznaczonych miejsc w ławkach. Wyznaczone miejsca będą oznaczone znakiem X: w głównych czterech rzędach ławek, w ławkach pod chórem, w kaplicy Matki Bożej, przy obrazie Jana Pawła II i dzieci Fatimskich oraz w kruchcie, na chórze i w ławkach w dolnym kościele.
 • Nie zmienia się sposób przyjmowania Komunii świętej. Osoby, które chcą przyjąć Pana Jezusa na rękę prosimy o podchodzenie procesyjne środkiem kościoła.
 1. Dziś po Msza świętych zbiórka do puszek na pomoc dla naszych parafian, którzy ucierpieli w skutek pożaru, który miał miejsce w minioną niedzielę. Za wszelkie ofiary w ich imieniu składamy podziękowania. W przyszłą niedzielę będziemy kontynuować zbiórkę dla poszkodowanych. Polecamy ją ofiarności naszych parafian.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę oraz na konto parafialne w ramach II Niedzieli miesiąca.
 3. Dziś o godz. 13.30 zostanie udzielona Komunia święta poza Mszą świętą, dla osób, które uczestniczyły we Mszy świętej transmitowanej przez media.
 4. Dziś na godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe i różaniec.
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, w sposób szczególny: „Niedziela” oraz Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „WPIS”, „Tak rodzinie”, „Głos Ojca Pio”, „Różaniec” „Twoje zdrowie”, „W naszej rodzinie”, „Szlachetne zdrowie”, „Miłujcie się”, „Egzorcysta” oraz gazetkę parafialną.
 6. W maju Kościół czci w sposób szczególny Maryję – Bożą Rodzicielkę. Zapraszamy przez cały miesiąc na nabożeństwa majowe. W dni powszednie od poniedziałku do soboty po Mszy świętej wieczornej około godziny 18.35, natomiast w niedzielę i uroczystości o godz. 17.00.
 7. W poniedziałek 10 maja 2021 Uroczystość patronki Warszawy NMP Łaskawej. Msze święte o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.
 8. Do środy 12 maja 2021 zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Nowenna jest połączona z Różańcem o godz. 17.25.
 9. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.15 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 17.25 Różaniec.
 10. W środę zapraszamy na godz. 18.00, na nowennę i Msze świętą do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Okazja do skorzystania ze spowiedzi świętej przed odpustem parafialnym rano podczas Mszy świętych, a po południu od godziny 17.00 do 19.00.
 11. Zapraszamy na nasz odpust parafialny ku czci Matki Bożej Fatimskiej w czwartek 13 maja 2021 roku. Uroczystej Mszy świętej o godz. 18.00 będzie przewodniczył wszystkim Nam dobrze znany kanonik Tomasz Zaperty, proboszcz parafii św. Barbary w Warszawie. Dzień odpustu będzie wyglądał w tym roku inaczej niż dotychczas. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym programem:
 • Nabożeństwo fatimskie i godzinki ku czci Matki Bożej: godz. 6.00.
 • Msze święte: 7.00, 8.00, 9.00, 18.00.
 • Spowiedź święta: podczas Mszy świętych i po południu od godziny 17.00.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu: po Mszy świętej o godz. 9.00 do godz. 18.00.
 • Pierwsza część Różańca o godz. 10.00.
 • Druga część Różańca o godz. 12.00.
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego i litania do świętych Dzieci Fatimskich o godz. 15.00.
 • Trzecia część Różańca oraz nabożeństwo majowe o godz. 17.00.
 • Uroczysta Msza święta odpustowa o godz. 18.00.
 • Czwarta część Różańca po Mszy świętej wieczornej.
 • Odpusty zupełny pod zwykłymi warunkami za: nawiedzenie Sanktuarium, odmówienie koronki, różańca świętego lub litanii do Dzieci Fatimskich.
 • Po IV części różańca procesja z figurą Matki Bożej wokół Sanktuarium.
 1. Przypominamy, że Msza święta sprawowana w sobotę wieczorem jest celebrowana z formularza Mszy świętej niedzielnej. Informujemy, po to, aby w dobie trwających obostrzeń osoby, które boją się o swoje zdrowie i nie lubią skupisk ludzi, aby mogli w niej wziąć udział.
 2. Od 9 maja w naszej parafii będą pełnić posługę Nadzwyczajni Szafarze Komunii świętej. Prosimy naszych parafian o zgłaszanie osób chorych i starszych, których pragnieniem jest przyjmować Komunię świętą co niedzielę.
 3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania ze szkół średnich odbędzie się w poniedziałek 17 maja o godz. 19.30 w dolnym kościele.
 4. Rocznica Pierwszej Komunii świętej odbędzie się w miesiącach po wakacyjnych. Szczegółową datę podamy w ogłoszeniach parafialnych.
 5. W sobotę 15 maja 2021 o godz. 10.00 Pierwsza Komunia święta dla dzieci z grupy pierwszej.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeby: Katarzyny Pachucy z Zagłoby 25. Polecajmy Ją Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek…

Zachęcamy do odwiedzania naszego parafialnego KALENDARZA.

Ofiary na kościół można wpłacać również na konto parafii (54 8016 0003 2003 0013 0021 6195).
W tytule sugerujemy wpisać „darowizna na cele kultu religijnego” co umożliwia odliczenie od podatku.
Za wszystkie ofiary wielkie Bóg zapłać!

NIECH PANI FATIMSKA WYPRASZA NAM POTRZEBNE ŁASKI
I BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO