Najbliższa konferencja przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych –  4.01.2022r. o godz. 19.00

Aby ochrzcić dziecko należy:
1. Zgłosić się do kancelarii parafialnej, aby otrzymać kwestionariusz do wypełnienia (3 lub 4 tygodnie przed chrztem) lub pobrać go ze strony internetowej parafii.
2. Dokładnie i czytelnie wypełnić kwestionariusz.
3. W tygodniu przed chrztem wypełniony kwestionariusz wraz z aktem urodzenia dziecka należy dostarczyć do kancelarii parafialnej w celu spisania aktu chrztu.
4. W dniu chrztu św. (niedziela) 15 minut przed rozpoczęciem Mszy św. (ok. 11.45) należy przyjść do kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy w górnym kościele, aby złożyć podpisy w księgach (podpisują rodzice i chrzestni) oraz aby dopełnić pozostałe formalności.
5. Rodzice chrzestni mieszkający poza terenem naszej parafii muszą mieć zaświadczenie ze swojej parafii że mogą pełnić funkcję ojca lub matki chrzestnej.
6. Rodzice i chrzestni powinni przed chrztem dziecka przystąpić do spowiedzi (nie wcześniej niż 3 dni przed chrztem). W tym celu otrzymują kartki, które po podpisaniu przez spowiednika przynoszą w dniu chrztu (przy podpisywaniu aktu chrztu św.).
7. Rodzice i chrzestni powinni uczestniczyć przed Chrztem Św. w przeznaczonej dla nich konferencji. O termin konferencji w naszej parafii należy dowiadywać się telefonicznie (tel. 22 667-02-13) lub osobiście w kancelarii parafialnej. Rodzice chrzestni mogą uczestniczyć w takiej konferencji w swoich parafiach.


Kto może pełnić funkcję rodzica chrzestnego?

Funkcję rodzica chrzestnego może pełnić osoba, która:
– ukończyła 16 lat,
– jest dojrzała, praktykująca (ochrzczona, bierzmowana i przystępująca do Komunii św.),
– postępuje zgodnie z zasadami wiary katolickiej,
– nie żyje w konkubinacie ani w związku niesakramentalnym.