ŚDM, czyli jak to się zaczęło…

Wspólnota jest owocem Światowych Dni Młodzieży 2016 w naszej parafii. Wielu z nas było zaangażowanych w Wolontariat, który przez 2 lata przygotowywał parafię na przyjazd pielgrzymów. Przez ten czas udało nam się nie tylko stworzyć prężnie działającą grupę, ale także lepiej poznać parafię oraz odnaleźć w niej swoje miejsce. Im bliżej było do wydarzeń lipcowych, tym bardziej byliśmy pewni, że ŚDM nie będą końcem a zaledwie początkiem naszej działalności.

 

Wspólnota (duchem) Młoda

W ten sposób w październiku 2016 roku powstała Wspólnota, w której swoje miejsce znajdzie każda osoba, która czuje się młoda -nie zwracamy uwagi na wiek, chce rozwijać się duchowo -poprzez formację i pomoc drugiemu człowiekowi oraz ma pomysł jak to robić! W naszym działaniu łączymy formację duchową z zaangażowaniem na rzecz parafii i jej członków. Szczególną uwagę staramy się poświęcać najmłodszym, organizowaliśmy dla nich takie wydarzenia, jak:

Korowód Świętych – 1 XI 2016r.,
Warsztaty Świąteczne – 10 XII 2016r., 9 XII 2017
Parafialne Robienie Pisanek – 1 IV 2017r.

 

Oprócz akcji parafialnych staramy się angażować także w wydarzenia diecezjalne – Orszaki Trzech Króli czy Diecezjalny Dzień Młodzieży, pomagamy przy spotkaniach opłatkowych Archidiecezji Warszawskiej z Kardynałem Nyczem, itp.

 

Wstań (z kanapy) i przekonaj się sam

Serdecznie zapraszamy do dołączenia do naszej wspólnoty. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie w niej

miejsce dla siebie i możliwość wykorzystania swoich umiejętności i talentów na rzecz drugiego człowieka.

 

Opiekun: ks. Tomasz Zaperty

Terminy Eucharystii oraz spotkań można znaleźć w aktualnych ogłoszeniach parafialnych, a także na naszej stronie na Facebook’u, gdzie relacjonujemy naszą bieżącą działalność.

 

Czekamy właśnie na Ciebie!

Spotkania: piątek, godz.19.00