Historia Chóru Sanktuarium MB Fatimskiej na Niedźwiadku w dzielnicy Warszawa-Ursus jest dość krótka, gdyż jego początki sięgają lutego 2014 roku. Powstał on z inspiracji Księdza Proboszcza, a założony i prowadzony do dzisiaj przez Pana Mateusza Pietrzyka. Na pierwszą próbę przyszło zaledwie 5 osób, niemniej zapał serc i chęć dzielenia się muzyką szybko spowodowały wzrost liczby chórzystów do obecnego prawie trzydziestoosobowego stanu.

Chór pomimo swej krótkiej działalności ma na koncie też pierwsze sukcesy. Z rozmachem wkroczył na warszawski Festiwal Pieśni Chrześcijańskiej „Zaufaj Panu” zdobywając w 2015 roku od razu pierwsze miejsce w kategorii chórów i zespołów dorosłych brawurowym wykonaniem afrykańskiego utworu Siyahamba.

Bardzo ciekawą jest struktura głosowa chóru składająca się z trzech głosów żeńskich i jednego męskiego, co pozwala na uzyskiwanie interesujących rozwiązań brzmieniowych.

Chór przede wszystkim uczestniczy w życiu parafii śpiewając podczas świąt i uroczystości liturgicznych oraz podczas większych wydarzeń duszpasterskich. Z powodzeniem także występuje na terenie innych parafii dekanatu ursuskiego. Niemniej chór nie zamyka się w obrębie Warszawy. W ostatnich latach koncertował na południu Polski: w stolicy Dolnego Śląska – Wrocławiu oraz z miejscowościach województwa opolskiego, gdzie miał zgrupowanie i warsztaty z emisji głosu.

Próby chóru odbywają się w każdą środę o godzinie 19:15 w sali nad zakrystią. Wtedy też istnieje możliwość przesłuchania i dołączenia do zespołu
i rozpoczęcia jednej z ciekawszych przygód w swoim życiu.

Serdecznie zapraszamy!

 

Opiekun: Ks. Krzysztof Kiełpiński

Dyrygent: Mateusz Pietrzyk