XXV NIEDZIELA ZWYKŁA  

20 września 2020r.

 1. We wtorek 22 września swoją praktykę klerycką zakończy ksiądz kleryk Szymon Migalski. Dziękujemy za spędzony czas w naszej wspólnocie za prowadzenie codziennych modlitw, za pomoc oraz świadectwo wiary. Ufamy, że ten czas będzie owocował w dalszym przygotowaniu do święceń diakonatu, a następnie prezbiteratu. Życzymy bł. Bożego, zdrowia, darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej Fatmiskiej na czas przygotowań i dalszej posługi.
 2. Dziś na godz. 17.00 zapraszamy na nieszpory i różaniec.
 3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, w sposób szczególny polecamy tygodniki „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”, a także wiele ciekawych tytułów o tematyce religijnej. Ponad to również gazetkę parafialną. Dziękujemy za ofiary na pokrycie kosztów jej wydruku.
 4. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.15 modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia i Różańcem.
 5. W poniedziałek po Mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie spotkanie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej.
 6. W poniedziałek na godz. 18.45 zapraszamy lektorów i panów z asysty na spotkanie.
 7. W poniedziałek na godz. 19.30 zapraszamy kandydatów, którzy w tym roku przyjmą sakrament bierzmowania. Spotkanie w dolnym kościele.
 8. W środę Nowenna i Msza święta do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 9. W środę na godz. 19.00 zapraszamy wszystkich panów na spotkanie z Generałem Zakonu Jana Pawła II. Celem spotkania będzie powstanie nowej chorągwi przy naszym Sanktuarium. Zapraszamy, tych panów, którzy deklarowali chęć przystąpienia do tego typu wspólnoty. Zaproszenie kierujemy do wszystkich panów, którzy byliby zainteresowani tego typu duchowością.
 10. W czwartek po wieczornej Mszy świętej spotkanie wspólnoty Ewangelizacyjno-Modlitewnej, spotkania odbywają się w salce w dolnym kościele o godz. 19.00.
 11. W sobotę zapraszamy na Msza świętą i nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 8.00.
 12. W sobotę o godz. 9.30 swoje spotkanie mają kandydaci i ministranci. Spotkanie w salce ministranckiej.
 13. Młodzież z klasy pierwszej szkoły średniej, która chce rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania prosimy o zgłaszanie się do kancelarii, zakrystii lub bezpośrednio do ks. Piotra Janiszewskiego.
 14. W niedzielę 27 września 2020 roku na Mszy świętej godz. 10.30 dzieci z klasy IV przystąpią do Pierwszej Komunii świętej. Prosimy, aby nasi parafianie uczestniczyli w nabożeństwach w innych godzinach i umożliwili uczestniczenie w tym wydarzeniu rodzicom, rodzicom chrzestnym oraz pozostałym członkom rodziny.
 15. Nowa książka z intencjami na 2021 rok będzie dostępna we wtorek w godzinach pracy kancelarii parafialnej. Prosimy, o przygotowanie wcześniej treści intencji i wybranie terminów. Osoby, które chcą zamówić Msze święte gregoriańskie na 2021 rok, prosimy aby zgłaszały się do księdza proboszcza.
 16. We wtorek 29 września o godz. 19.00 rozpocznie się kurs przedmałżeński. Spotkania będą odbywać się w salce obok wieży.
 17. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na potrzeby Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawie.
 18. Z racji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II parafia ma zaszczyt zaprosić na koncert „Nie lękajcie się – przyjmijcie całe to dziedzictwo duchowe”. Koncert w wykonaniu Komorowskiego Towarzystwa Śpiewaczego pod batutą pana dr Witolda Błaszczyka odbędzie się w niedzielę 4 października 2020 roku o godz. 13.00. Więcej informacji na plakatach.

Zachęcamy do odwiedzania naszego parafialnego KALENDARZA.