NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

14 kwietnia 2019 r.
 1. Dziś Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. (Uroczysta procesja rezurekcyjna odbyła się w nocy po Wigilii Paschalnej.) Msze św. o 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o 19:30. Przed nami Oktawa Wielkiejnocy – osiem dni radosnego świętowania Zmartwychwstania Pana Jezusa. Jeszcze dzisiaj zapraszamy na różaniec o 17:00.
 2. Jutro, w II Dzień Świąt Wielkanocnych porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy św. o 19:30. Przed kościołem zbierane będą ofiary do puszek na KUL.
 3. We wtorek 23 kwietnia przypadałaby Uroczystość Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika. Z racji oktawy przeniesiona jest ona na wtorek 30 kwietnia.
  To dzień imienin naszego Ks. Proboszcza, któremu życzymy obfitości Bożych darów w kapłańskim posługiwaniu, zdrowia i radości, Obiecujemy modlitwę.
  Tego dnia rozpoczyna się pielgrzymka parafialna do Ziemi Świetej. Polecamy opiece Bożej Pielgrzymów i życzymy umocnienia w wierze w Ojczyźnie Jezusa.
 4. W środę o 18:00 nowenna i Msza św. do MB Nieustającej Pomocy. Kartki z prośbami i podziękowaniami prosimy przynosić do kancelarii.
 5. W czwartek o 18.45 próba dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 6. W piątek o 15:00 Msza św. z Koronką do Bożego Miłosierdzia. W piątek można spożywać pokarmy mięsne zgodnie z kan. 1251 KPK.
 7. W sobotę o 8:00 Msza św i nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej.
 8. W przyszłą niedzielę, obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Ogólnopolski Tydzień Miłosierdzia. Po południu o 15:00 Msza św. z Koronką do Bożego Miłosierdzia dla osób starszych i chorych. Po niej w dolnym kościele spotkanie świąteczne. Zespół Caritas składa podziękowania wszystkim ofiarodawcom żywności, słodyczy, zakupującym świece Caritas i robiącym zakupy w kiosku parafialnym, oraz składającym ofiary pieniężne. Przygotowano paczki dla ponad 85 rodzin.
 1. Wyrażamy podziękowania za trud włożony w wystrój Ołtarza Adoracji (Ciemnicy), Grobu Pańskiego i Ołtarza głównego, oprawę muzyczną i liturgiczną całego Wielkiego Tygodnia, a szczególnie Triduum Paschalnego: Członkom Straży Honorowej, Młodzieży, Panom z Asysty, Ministrantom i Lektorom, Chórowi Parafialnemu z P. Mateuszem na czele, P. Organistce Krystynie, Monice – Siostrze ks. Piotra, S. Małgorzacie – zakrystiance, P. Kazimierzowi – kościelnemu oraz naszym księżom.
 2. Dziękujemy wszystkim za udział w nabożeństwach TRIDUUM PASCHALNEGO za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego, do Ciemnicy i Ołtarza.
 3. Wolontariusze Silni Sercem składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przez pomoc w przygotowaniach lub zakup wypieków przyczynili się do sukcesu kiermaszu. Zebrano 1304 zł.
 4. Osoby wyjeżdżające na wyjazd majowy w Gorce proszone są o przybycie w czwartek, 2 maja na 9:00.
 5. W czerwcu i lipcu są wolne intencje na Msze św.

Zachęcamy do odwiedzania naszego parafialnego KALENDARZA.