XI Niedziela Zwykła

13 czerwca 2021 roku

 1. Ze względu na pandemię Covid-19 w trakcie nabożeństw obowiązują zasady:
 • zakrywanie ust i nosa za pomocą maseczki
 • dezynfekowanie rąk
 • zajmowanie wyznaczonych miejsc w ławkach. Wyznaczone miejsca będą oznaczone znakiem X: w głównych czterech rzędach ławek, w ławkach pod chórem, w kaplicy Matki Bożej, przy obrazie Jana Pawła II i dzieci Fatimskich oraz w kruchcie, na chórze i w ławkach w dolnym kościele.
 • Nie zmienia się sposób przyjmowania Komunii świętej. Osoby, które chcą przyjąć Pana Jezusa na rękę prosimy o podchodzenie procesyjne środkiem kościoła.
 1. Dziś przeżywamy nasze uroczystości fatimskie. Uroczysta Msza święta zostanie odprawiona o godz. 12.00. Po niej w kościele zostanie odmówiony różaniec. Po różańcu procesja wokół Sanktuarium. Zapraszamy do modlitwy i wzięcia udziału.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ramach drugiej niedziela miesiąca.
 3. Dziś na godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe i różaniec.
 4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, w sposób szczególny: „Niedziela” oraz Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „WPIS”, „Tak rodzinie”, „Głos Ojca Pio”, „Różaniec” „Twoje zdrowie”, „W naszej rodzinie”, „Szlachetne zdrowie”, „Miłujcie się”, „Egzorcysta” oraz gazetkę parafialną.
 5. Od poniedziałku 14 czerwca do piątku 18 czerwca dzieci z grupy czwartej, będą przeżywać Biały Tydzień na Mszy świętej godz. 18.00. Prosimy parafian, aby podczas Mszy świętej o godz. 18.00 nie zajmować miejsc przygotowanych dla dzieci komunijnych.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa w dni powszednie od poniedziałku do soboty około godziny 18.35, natomiast w niedzielę i uroczystości o godz. 17.00.
 7. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.15 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 17.25 Różaniec.
 8. W soboty Msza święta i nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej o godz. 8.00. Zapraszamy zwłaszcza wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 9. Od 9 maja w naszej parafii pełnią posługę Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej. Prosimy naszych parafian o zgłaszanie osób chorych i starszych, których pragnieniem jest przyjmować Komunię świętą co niedzielę.
 10. Rozpoczęliśmy dystrybucję pierwszych parafialnych świec. Świece są propozycją Rady Duszpasterskiej i zostały przez nią zaprojektowane. Będą rozprowadzane w dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. Koszt zakupu świecy wynosi 20 zł i jest doskonałą cegiełką złożoną na potrzeby parafii i dzieł przez nią prowadzonych. Zachęcamy do ich nabycia.
 11. Nasza parafia włączyła się w akcje „Od Polaka dla Polaka” zbiórka darów dla Kresowiaków. Akcja trwa od 31.05 do 21.06 2021, ma na celu zbiórkę artykułów spożywczych m.in. ryż, kasze, makaron, konserwy, mąkę, kawę herbatę, cukier itd. oraz środków czystości, chemicznych, artykułów biurowych lub szkolnych. Osoby, które chciałyby włączyć się w zbiórkę prosimy, aby produkty w niedzielę składać w kiosku parafialnym, a w tygodniu dary przynosić do kancelarii parafialnej lub zakrystii. Już dziś wszystkim, którzy chcą pomóc naszym braciom i siostrom żyjącym na Kresach serdecznie dziękujemy.
 12. W niedzielę 20 czerwca zapraszamy kierowców na Mszę świętej o godz. 12.00, po Niej poświęcenie samochodów, rowerów, hulajnóg i innych pojazdów, przed rozpoczynającym się czasem urlopów i wakacyjnych wyjazdów.
 13. W niedzielę 20 czerwca będziemy gościć w naszej parafii panią Beatę Polkowską pisarkę, grafika, plastyka i teologa. Będzie rozprowadzać książki i koszulki. Koszulki są dobrej jakości i w całości zostały zaprojektowane przez panią Beatę. Przydadzą się na letni wypoczynek i praktycznie na każdą okazje. Książka jest poświęcona sprawom duchowym, wędrówki człowieka i rozpoznawania woli Bożej. Autorka w książce podpowiada jak stać się Arcydziełem Boga na wzór św. Faustyny.
 14. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Franciszka Łukaszewskiego z Warszawskiej 41; Władysławy Resch, Janusza Kozdry. Módlmy się o Miłosierdzie dla Nich. Wieczny odpoczynek…

Zachęcamy do odwiedzania naszego parafialnego KALENDARZA.

Ofiary na kościół można wpłacać również na konto parafii (54 8016 0003 2003 0013 0021 6195).
W tytule sugerujemy wpisać „darowizna na cele kultu religijnego” co umożliwia odliczenie od podatku.
Za wszystkie ofiary wielkie Bóg zapłać!

NIECH PANI FATIMSKA WYPRASZA NAM POTRZEBNE ŁASKI
I BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO