XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

13 października 2019r.
 1. Dzisiaj, 13 października – Dzień Fatimski. O 17.00 zapraszamy na nabożeństwo maryjne. O 18.00 Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Marka Gancarczyka – byłego redaktora naczelnego „Gościa Niedzielnego”, obecnie prezesa Fundacji OPOKA przy KEP. Po Mszy różaniec fatimski przed przywiezioną do nas Monstrancją Fatimską, która jest darem narodu polskiego dla Fatimy z okazji 100 lecia objawień Matki Bożej. O 20.00 Msza św. niedzielna z 19.30.
  W całym kraju trwa XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”, przed świątynią zbierane są ofiary na stypendia dla ubogiej młodzieży objętej opieką Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na remonty i inwestycje w naszej parafii.
 1. W tygodniu różaniec z udziałem dzieci, młodzieży i starszych o 17.15.
 2. We wtorek po wieczornej Mszy św w sali przy kancelarii spotkanie Straży Honorowej Niepokalanego Serca Maryi.
 3. W środę 41 rocznica wyboru Ks. Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. O 18.00 nowenna i Msza św. ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie Wspólnoty Ewangelizacyjnej.
 5. W piątek, o 15.00 Msza św. z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Tego dnia o 19.00 spotkanie Wspólnoty Młodych i rozważanie niedzielnej Ewangelii.
 6. W sobotę 19 października wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. W każdą sobotę o 8.00 (z wyjątkiem I soboty miesiąca) Msza św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej, a po niej maryjne nabożeństwo. Tego dnia w naszej Archidiecezji obrodzić będziemy 50 lecie KURSU LEKTORSKIEGO. Główne uroczystości od 10.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Do udziału zaproszeni są wszyscy promowani lektorzy przez ostatnich 50 lat. W sumie 5000 mężczyzn z czego 400 księży.
 1. Przyjmujemy już intencje Mszy św. na rok 2020 i na wypominki parafialne: jednorazowe i roczne. Prosimy przynieść gotowe, wypisane kartki z imionami
  i nazwiskami zmarłych. Przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne. Za zmarłych wypisanych w wypominkach jednorazowych modlić się będziemy 1 i 2 listopada podczas procesji oraz sprawowana będzie Msza św. 2 listopada o 9.00. Wypominki roczne odczytywać będziemy w wyznaczonych dniach listopada na różańcu i w wyznaczone pierwsze poniedziałki miesiąca całego przyszłego roku. Za wszystkich zmarłych, polecanych w wypominkach będziemy codziennie w listopadzie odmawiać różaniec i odprawiać Msze św. o 18.00. Dodatkowo również Msza św. wypominkowa w I poniedziałki miesiąca. W sumie 33 Msze św. Każdy z nas będzie wiedział kiedy odczytywane będą imiona jego zmarłych. Otoczmy zmarłych modlitwą wstawienniczą wypraszając pełnię zbawienia. Niech żadna z nich nie pozostanie bez naszej modlitwy. Kartki wyłożone są na stoliku za ławkami.
 2. Za tydzień w niedzielę 20 października o 20.30 w sali obok wieży spotkanie młodzieży w Wolontariatu „SILNI SERCEM”.
 3. Od poniedziałku, 21 października w naszej parafii głoszone będą katechezy neokatechumenalne dla dorosłych i młodzieży. Zapraszamy na 20.00. W tym miejscu kierujemy propozycje dla młodzieży, która z różnych powodów nie może uczestniczyć w lekcjach religii w swoich szkołach, aby uczestniczyli w tej formie katechez.
 4. W sobotę, 23 listopada o 15.00 organizujemy parafialne wyjście do kina ARSUS na film pod tytułem: „Tajemnica O. Pio”. Koszt 12 zł. Film będzie wyświetlany tego dnia jeszcze o 17.00, oraz w niedzielę o 15.00 i 17.00. Zapisy na seans parafialny w zakrystii i w kancelarii.
 5. Rozpoczynamy zapisy na 9 dniowy wyjazd na narty do Kotliny Kłodzkiej w dniach 8 – 16 lutego 2020 roku, w czasie ferii zimowych.
 6. W styczniu i w lutym są wolne intencje mszalne. Można ofiarować je za swoich bliskich zmarłych oraz w intencji żyjących prosząc za nich w różnych potrzebach.
 7. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby Eligiusza Szymańskiego z ul. Keniga 11 i Haliny Sławskiej z ul. Warszawskiej 55. Módlmy się o ich zbawienie: Wieczny odpoczynek…

Zachęcamy do odwiedzania naszego parafialnego KALENDARZA.