NIEDZIELA PALMOWA

4 kwietnia 2020r.
 1. Dzisiaj Niedziela Palmowa. Rozpoczynamy Wielki Tydzień.
  – Msze św. odprawiane są według niedzielnego porządku z zachowaniem obowiązujących przepisów państwowych przy udziale maksymalnie 5 osób.
  Na Msze św. zapraszamy osoby, które zamówiły intencje. Z powodu epidemii nie ma obrzędu poświęcenia palm.
  Od dziś do Wielkiej Środy wysłuchać można parafialnych rekolekcji wielkopostnych dostępnych na kanale YouTube Parafii każdego dnia od 14.00. Playlista rekolekcji online Rozważania przygotowali księża naszej parafii.  Za rejestracje obrazu, dźwięku oraz finalny montaż dziękujemy młodzieży parafialnej, która udostępniła swój sprzęt oraz poświęciła czas na przygotowanie rekolekcji.
 1. Od poniedziałku do środy świątynia otwarta jest od 8.45 do 17.00 na indywidualną modlitwę. Istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. W sytuacji prawdziwej konieczności można poprosić o spowiedź. Jednocześnie informujemy, że z powodu epidemii możliwość spowiedzi wielkanocnej będzie po ustaniu epidemii. Czas na spowiedź wielkanocną trwa do Niedzieli Trójcy Świętej, tj. do 7 czerwca 2020 roku.
  W tej okazji, w jakiej się znaleźliśmy, świąteczna posługa sakramentalna chorych, również będzie miała miejsce po ustaniu epidemii. Tylko w sytuacjach zagrożenia życia udajemy się z Wiatykiem, tj. posługą sakramentalną dla umierających.
 1. W te dni Msze św. sprawujemy według stałego porządku w obecności maksymalnie 5 osób. Na Msze św. zapraszamy tych, którzy zamówili intencje.
 2. Każdego dnia na zakończenie różańca śpiewamy Suplikację wypraszając u Miłosiernego Boga zakończenie epidemii, modląc się za zarażonych, przebywających w kwarantannie oraz Służbę Zdrowia i inne Służby Państwa.
 3. Porządek uroczystości Triduum Paschalnego:

ZGODNIE Z WYTYCZNYMI LITURGIA WIELKIEGO TYGODNIA
SPRAWOWANA BĘDZIE BEZ UDZIAŁU WIERNYCH
WSZYSTKO TRANSMITOWAĆ BĘDZIEMY NA KANALE YOUTUBE ORAZ PRZEZ PARAFIALNEGO FACEBOOKA

WIELKI CZWARTEKPamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o 18:00.

WIELKI PIĄTEKDzień Męki i Śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Świątynia otwarta będzie na indywidualną modlitwę od 9.00 do 16.00. Z zachowaniem przepisów o liczbie 5 osób przebywających w kościele. Liturgia Męki Pańskiej o 18:00. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Zachęcamy do odprawienia Drogi Krzyżowej czy to w domu, czy przy stacjach wokół Sanktuarium.

WIELKA SOBOTADzień trwania Kościoła na modlitwie przy Grobie Pańskim. Nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów. Pokarmy święcimy w domach przed rozpoczęciem śniadania wielkanocnego według przygotowanego formularza dostępnego na stronie internetowej parafii i wyłożonego w kruchcie kościoła. Świątynia otwarta będzie na indywidualną modlitwę od 9.00 do 18.00. Z zachowaniem przepisów o liczbie 5 osób przebywających w kościele. O 21:00 uroczysta Wigilia Paschalna, rozpoczynająca obchód Świąt Wielkanocnych.

 1. Kancelaria w Wielkim Tygodniu czynna tylko w sprawach pilnych. Ksiądz dyżuruje w godzinach pracy pod numerem telefonu 22 6670213.
 2. W I dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. o 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. W II dzień Świąt Wielkanocnych porządek Mszy św. jak niedzielę, bez Mszy św. o 19:30. W sprawie maksymalnej liczby osób na Mszach św. w te dni, czekamy na nowe rozporządzenia rządu.
 3. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wpłaty dokonywane na konto parafii, które pozwolą na comiesięczne wypłacenie pensji zatrudnionym osobom świeckim i opłacenie wszystkich rachunków.
 4. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Barbary Cendrowskiej, módlmy się o jej zbawienie.

Zachęcamy do odwiedzania naszego parafialnego KALENDARZA.