Pierwsza Niedziela Adwentu

29 listopada 2020r.

 1. Informujemy, że w trakcie nabożeństw maksymalnie może przebywać 75 osób. Prosimy, aby stosować maseczki lub przyłbice oraz dezynfekować ręce. Osoby pragnące przyjąć Komunię świętą na rękę prosimy o podchodzenie środkiem kościoła.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone podczas niedzielnej tacy, które są przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawie.
 3. Rozpoczęliśmy nowy rok kościelny. Tegoroczny rok kościelny będziemy przeżywany pod hasłem „Wielka tajemnica wiary”, który wpisuje się w trzyletni program duszpasterski „Eucharystia daje życie”. Zachęcamy, aby na nowo pochylić się nad tajemnicą Eucharystii w naszym życiu duchowym.
 4. Dziś rozpoczęliśmy czas Adwentu, który wyraża podwójną prawdę: o ponownym przyjściu Chrystusa w ramach Paruzji na końcu świata oraz przyjściu Syna Bożego w ludzkim ciele, która została wyrażona w tajemnicy świąt Bożego Narodzenia.
 5. Dziś podczas Mszy świętych zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. W opłatki będzie można zaopatrywać się u osób rozprowadzających je pod chórem, a w tygodniu w kancelarii parafialnej. Ofiary z opłatków będą przeznaczone na potrzeby bieżące parafii. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy.
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a wśród niej Niedziela, Gość Niedzielny, Wpis, Mały Gość Niedzielny, Różaniec dodatkowo zachęcamy do czytania gazetki parafialnej.
 7. W dni powszednie Adwentu zapraszamy na Msze święte o godz. 6.45 (roraty), 8.00 i 18.00. Ze względu na pandemie nie będzie tradycyjnego śniadania dla dzieci. Po Mszach świętych roratnich w kościele będą śpiewane Godzinki ku czci NMP.
 8. W czasie Adwentu zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, by duchowo przygotować się do świąt Bożego Narodzenia.
 9. Czas Adwentu rozpoczyna działanie w naszej parafii-infolinii parafialnej. Celem jej jest dotarcie do osób, które są w różnych potrzebach duchowych. Skierowana jest do osób starszych, potrzebujących wsparcia materialnego, psychologicznego i duchowego. Szczegółowe informacje na temat infolinii są dostępne w gazetce parafialnej oraz na stronie internetowej i facebooku parafialnym.
 10. Informujemy, że tegoroczne rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 13-15 grudnia. Rekolekcje będą prowadzone przez wspólnotę Mocnych w Duchu z Łodzi, która przyjedzie w ograniczonym składzie 1 ksiądz oraz 2 osoby z zespołu. Hasło rekolekcji „Smutek zamieniam w radość”. Z racji obostrzeń sanitarnych parafia ma zamiar przeprowadzić transmisję rekolekcji w sieci, aby największa liczba osób mogła uczestniczyć adwentowej refleksji i modlitwie.
 11. Zapraszamy od poniedziałku do soboty na godz. 17.00 na wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.15 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 17.25 na różaniec.
 12. Parafialny Caritas organizuje zbiórkę żywności, osoby chętne, które pragną wesprzeć inicjatywę są proszeni o przekazywanie artykułów spożywczych w każdą niedziele adwentu po każdej mszy świętej, w tygodniu w środę po Mszy świętej o godz. 18.00 do kiosku parafialnego, natomiast w piątki o godz. 8.00 do 10.00 w caritas parafialnym. Istnieje również możliwość złożenia ofiar pieniężnych na ten cel do puszek w kiosku parafialnym.
 13. We wtorek 1 grudnia o godz. 19.00 katecheza przedchrzcielana dla rodziców i rodziców chrzestnych, którzy pragną ochrzcić swoje dzieci w grudniu lub w czasie świąt Bożego Narodzenia.
 14. W środę Nowenna i Msza święta do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
 15. W tym tygodniu będziemy przeżywać Pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.
 16. W pierwszy czwartek Msza św. o godz. 18.00 w intencji powołań, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
 17. W pierwszy piątek Msze święte o godz. 6.45, 8.00, 15.00, 16.30 i 18.00, spowiedź rano na Mszach świętych, popołudniu podczas Mszy świętej o godz. 15.00, a następnie spowiedź od godz. 16.00. Po Mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.
 18. W pierwszą sobotę Msze święte o godz. 6.45, 8.00 i 18.00. Po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo pierwszosobotnie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Spowiedź rano podczas Mszy świętych, a popołudniu od godz. 17.15.
 19. W soboty zapraszamy na Msze świętą o godz. 8.00 i nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej.
 20. We wtorek 8 grudnia Kościół przeżywa uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu na Mszach świętych o godz. 12.00 i 18.00 istnieje możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 21. Informujemy, że parafia posiada dwa terminale płatnicze, które umożliwiają przekazywanie ofiar na cele kultu religijnego w formie bezgotówkowej.
 22. Prosimy o zgłaszanie osób, które w czasie pandemii wymagają pomocy. Parafia pragnie ogarnąć pomocą tego typu osoby.
 23. Wyrażamy wdzięczność i składamy słowa podziękowania dla wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców, którzy złożyli ofiary na parafię poprzez konto parafialne. Serdecznie dziękujemy.
 24. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Barbary i Władysława Duplickich z ulicy Zagłoby 20; Mirosława Witeckiego z ulicy Warszawskiej; Eugeniusza Wrotka z ul. Magnackiej 4. Módlmy się ich zbawienie.

Zachęcamy do odwiedzania naszego parafialnego KALENDARZA.

Ofiary na kościół można wpłacać również na konto parafii (54 8016 0003 2003 0013 0021 6195).
W tytule sugerujemy wpisać „darowizna na cele kultu religijnego” co umożliwia odliczenie od podatku.
Za wszystkie ofiary wielkie Bóg zapłać!

NIECH PANI FATIMSKA WYPRASZA NAM POTRZEBNE ŁASKI
I BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO