UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

16 czerwca 2019r.

 1. Dzisiaj o 17.00 nabożeństwo czerwcowe połączone z różańcem.
 2. Zapraszamy dziś, po Mszy św. o 12.00 na koncert Państwa Ingi Poškutė – Królak – sopranistki Filharmonii Narodowej, chórmistrza, absolwentki Akademii Muzycznej na Litwie i Tomasza Frączek – kompozytora, multiinstrumentalistę, autora muzyki teatralnej, muzyka sesyjnego. Inga i Tomasz współpracują od roku, wykonując autorską muzykę flamenco i soul, jak też standardy muzyki jazzowej i klasycznej. Usłyszymy repertuar wybrany i przygotowany na okazję koncertu w naszym Sanktuarium. O 19.00 po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego. Ostatnio obchodziliśmy Uroczystości Fatimskie oraz 40. rocznicę I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Wspólnota i Fundacja Świat Dobro Miłosierdzie, zamówiła w Rzymie pamiątkowe medaliki z Matką Bożą Fatimską i Janem Pawłem II, które zostały poświęcone w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Medaliki można nabyć za dobrowolną ofiarą w kruchcie kościoła. Złożone ofiary przeznaczone będą na dożywianie głodujących dzieci w Afryce, w związku z dziś obchodzonym Międzynarodowym Dniem Dziecka Afrykańskiego.
 1. W tygodniu nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. wieczornej ok. 18.30.
 2. Jutro o 19.00 spotkanie całej Służby Liturgicznej Ołtarza przed Uroczystością Bożego Ciała. Prosimy o obecność. Jutro również:
  – comiesięczne spotkanie członków Akcji Katolickiej, które rozpocznie się od udziału we Mszy św. o 18.00
  – o 19.30 w dolnym kościele spotkanie nowej grupy kandydatów do bierzmowania z klas VIII szkoły podstawowej i III klasy gimnazjum.
 1. We wtorek o 19.30 różaniec a po nim o 20.00 Msza św. dla rodziców, którzy stworzyli modlitewne róże różańcowe w intencji swoich dzieci. Na tą modlitwę zapraszamy również Członków Żywego Różańca.
 2. W środę o 18.00 nowenna i Msza św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę w parafii Bożego Ciała o 17.00 w próba dla wszystkich dziewczynek, z obu parafii chcących sypać kwiatki w czasie czwartkowej procesji. Zaproszenie kierujemy wszystkich a szczególnie dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych.
 3. W czwartek, 20 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w naszym Sanktuarium o 7.30, 9.00, …00 (po procesji) i o 18.00. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o 10.00 w kościele parafialnym Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przy ul. Wojciechowskiego po niej wyruszy tradycyjna procesja w kierunku naszego Sanktuarium. Zapraszamy do licznego udziału w procesji, która jest publicznym wyznaniem wiary w prawdziwą obecność Pana Jezusa w Eucharystycznym Chlebie. Prosimy o udekorowanie okien swoich domów na trasie procesji i wywieszenie flag papieskich i maryjnych. Tego dnia o 17.00 nabożeństwo czerwcowe i różaniec. Przez cały tydzień od piątku podczas wieczornych Mszy św. przeżywać będziemy oktawę Bożego Ciała i śpiewać nieszpory eucharystyczne.
 4. W piątek o 15.00 Koronka i Msza św. do Miłosierdzia Bożego.
 5. W sobotę o 8.00 Msza św. i nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej.
 6. Za tydzień, w niedzielę 23 czerwca rozpoczynamy wyjazd wakacyjny na Roztocze dla dzieci i młodzieży z naszej parafii (kolonie parafialne). Początek o 7.30 na Mszy św., po niej przekazanie dokumentów i wyjazd ok. 9.15. Prosimy pamiętać o paszportach.
 7. Za tydzień, w niedzielę po Mszy św. o 12.00 poświęcenie samochodów i innych pojazdów na rozpoczęcie sezonu wakacyjnego. Tego dnia, odbędzie się również zbiórka pieniężna do puszek na wyjazdy misyjne Oblackiego Wolontariatu Niniwy. Jak co roku, w okresie wakacyjnym, grupa wolontariuszy wyjedzie m.in. na Syberię, Białoruś, Ukrainę, a także do Kazachstanu i na Madagaskar, aby pomóc Ojcom Oblatom w ich posłudze.
 8. W sierpniu i we wrześniu są wolne intencje na Msze św.

Zachęcamy do odwiedzania naszego parafialnego KALENDARZA.