XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

10 listopada 2019r.
 1. Dziś ofiary zbierane na tacę z racji II Niedzieli miesiąca przeznaczone będą na remonty i inwestycje w naszym Sanktuarium. Bóg zapłać. O 13.00 zapraszamy na koncert patriotyczny. O 17.00 nieszpory i nabożeństwo różańcowe.

Dziś XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym-Sudan Południowy. To najmłodsze państwo świata. Niestety wg najnowszego raportu ONZ, ponad połowa mieszkańców tego kraju (7 mln ludzi) głoduje. Nieprzerwanie w Sudanie Południowym trwa katastrofa humanitarna. Przed Kościołem zbierane są ofiary na pomoc mieszkańcom tego kraju, z których 41% to katolicy.

 1. Jutro Narodowe Święto Niepodległości. 101 rocznica odzyskania niepodległości. Msze św. o 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00. Po Mszy św. o 10.30 11.15 koncert patriotyczny w wykonaniu górali.
 2. W listopadowe dni powszednie o 17.15 różaniec z odczytywanymi imionami i nazwiskami zmarłych poleconych w tegorocznych wypominkach, a po nim Msza św. w ich intencji.
 3. W każdy poniedziałek i w czwartek o 20.00 w dolnym kościele odbywają się katechezy dla dorosłych i młodzieży.
 4. Jutro nie będzie spotkań ministrantów i lektorów.
 5. We wtorek, 12 listopada o 18.00 Msza św. a po niej spotkania dla dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.
 6. W środę nowenna i Msza Święta ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kartki z prośbami i podziękowaniami prosimy przynosić do kancelarii.
 7. W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie Wspólnoty Ewangelizacyjnej.
 8. W piątek o 15.00 Msza św. z Koronką do Bożego Miłosierdzia. O 19.00 spotkanie Wspólnoty Młodych i rozważanie niedzielnej Ewangelii. O 19.30 spotkanie Rady Duszpasterskiej w sali konferencyjnej na plebanii.
 9. W sobotę o 8.00 Msza św. i nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej. Tego dnia parafialne wyjście do kina ARSUS na film pt.: „Tajemnica Ojca Pio”. Początek projekcji o 15.00. Są jeszcze wolne miejsca.
 1. Za tydzień w niedzielę, będziemy przeżywać Dzień Ubogiego. Z tej racji będziemy gościć Ojców Albertynów, którzy na co dzień pracują pośród ubogich.
 2. W kiosku lub u ministrantów w kruchcie można nabywać prasę katolicką. Szczególnie polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę.
 3. W styczniu i w lutym w godzinach porannych są wolne intencje na Msze św. Intencje możemy zamawiać za żyjących i za zamarłych.
 4. Trwają zapisy na wyjazd w pierwszym tygodniu ferii (od 8 do 16 lutego) na narty do Kotliny Kłodzkiej. Informacje u ks. Proboszcza.
 5. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Włoch, która odbędzie się od 15 do 21 kwietnia 2020 r. W gazetce parafialnej został wydrukowany program pielgrzymki.
 6. Młodzież zainteresowana wjazdem na Europejskie Spotkanie Młodych – Taize 2019 do Wrocławia na przełomie grudnia i stycznia zapraszamy do zakrystii po odbiór ulotek informacyjnych.
 7. Już dziś informujemy, że poniedziałek, 2 grudnia rozpoczniemy tegoroczną wizytę duszpasterską w rodzinach naszej Parafii.
 8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Hanny Nasiłowskiej z ul. Zagłoby 6. Módlmy się o jej zbawienie.

Zachęcamy do odwiedzania naszego parafialnego KALENDARZA.