XIX NIEDZIELA ZWYKŁA (12 sierpnia 2018 r.)

 

 1. Dzisiaj o 17.00 nieszpory i nabożeństwo różańcowe przed Najświętszym Sakramentem. 
 2. Jutro comiesięczne uroczystości fatimskie. Msze św. rano o 7.00 i 8.00. Po nich litania do Świętych Dzieci Fatimskich i możliwość ucałowania ich relikwii.
  O 18.00 uroczysta Msza św. a po niej procesja różańcowa wokół Sanktuarium. Serdecznie zapraszamy parafian i pielgrzymów do licznego przybycia. Po procesji apel jasnogórski i możliwość oddania czci relikwiom Świętych Dzieci. 
 3. Z racji II Niedzieli miesiąca ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na remonty i inwestycje w naszym Sanktuarium. Bóg zapłać. 
 4. We wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. 
 5. W środę, 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według niedzielnego porządku z wyjątkiem Mszy św. o 19.30. Podczas każdej Mszy obrzęd błogosławieństwa kwiatów i ziół, które tego dnia przynosimy do kościoła. Wszyscy wierni mają obowiązek uczestniczenia tego dnia we Mszy św.

 6. W środę o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kartki z prośbami i podziękowaniami prosimy przynosić do kancelarii. 
 7. W czwartek, 16 sierpnia wspomnienie św. Rocha – Patrona Ks. Prałata. Dzień Jego imienin. Zapraszamy na wspólną modlitwę w Jego intencji na Mszach św. o 7.00, 7.30 i 18.00. Już dziś składamy Księdzu Solenizantowi najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w kapłańskim życiu. 
 8. W sobotę o 7.30 Msza św. i nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej. 
 9. W kiosku lub u ministrantów w kruchcie kościoła można nabyć nowe numery pism katolickich. 
 10. W miesiącach sierpniu i wrześniu są wolne intencje na Msze Święte w godzinach porannych i wieczornych. Intencje można zamawiać za żyjących i zmarłych. Przyjmujemy je w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. 
 11. Wszystkim wypoczywającym na wakacjach i udającym się na odpoczynek życzymy Bożego błogosławieństwa, bezpiecznych podróży i szczególnej opieki Matki Bożej na każdy dzień. 
 12. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym (lipiec i sierpień) nie ma Mszy św. w niedziele o 19.30 i w dni powszednie o 8.00. 
 13. W minionych dniach do wieczności odeszła: Adrianna Krawczyk z ul. Warszawskiej 55.