XXV Niedziela Zwykła

19 września 2021 roku

 1. W trakcie nabożeństw prosimy o zakrywanie ust i nosa za pomocą maseczki oraz dezynfekowanie rąk. Został zwiększony limit osób do 75% miejsc ogólnodostępnych. Nie zmienia się sposób przyjmowania Komunii świętej. Osoby, które chcą przyjąć Pana Jezusa na rękę prosimy o podchodzenie procesyjne środkiem kościoła.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie
 3. Dziś w naszej parafii jest organizowany kiermasz książki religijnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Organizatorem kiermaszu jest Księgarnia Katolicka z ulicy Miodowej. Zakupy książek można dokonywać za pomocą gotówki lub karty płatniczej. Zachęcamy do wzięcia udziału w kiermaszu.
 4. Dziś na godz. 17.00 zapraszamy na nieszpory oraz różaniec.
 5. Dziś po Mszy świętej o godz. 18.00 w dolnym kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania nowa edycja – uczniowie z klas pierwszych szkół średnich.
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, w sposób szczególny: „Niedziela” oraz Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „WPIS”, „Tak rodzinie”, „Głos Ojca Pio”, „Różaniec” „Twoje zdrowie”, „W naszej rodzinie”, „Szlachetne zdrowie”, „Miłujcie się”, „Egzorcysta” oraz gazetkę parafialną.
 7. Zachęcamy do nabywania świec parafialnych z logo parafii w cenie 20 złotych. Kupno świecy jest wsparciem materialnym dla naszej parafii. Świece są dostępne w sklepiku parafialnym.
 8. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.15 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 17.25 Różaniec.
 9. We wtorek 21 września o godz. 19.00 w górnym Kościele spotkanie dla osób bierzmowanych z klas II szkół średnich.
 10. W czwartek 23 września Kościół wspomina św. ojca Pio. Msze święte jak w dzień powszedni.
 11. W czwartek po wieczornej Mszy świętej spotkanie wspólnoty Ewangelizacyjno-Modlitewnej.
 12. W czwartek 23 września w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy kandydatów z pierwszych i drugich szkół średnich do domu kultury Arsus na koncert „Qulturalne Bierzmowanie dla Tego”. Koncert rozpoczyna się o godz. 19.00. W trakcie koncertu świadectwa, prezentacja wspólnot. Wyjazd z ks. Piotrem Sokołowskim. Zbiórka dla osób chętnych o godz. 18.30 przed kościołem. Prosimy o zabranie legitymacji oraz karty miejskiej z ważnym biletem.
 13. W czwartek 23 września o godz. 18.45 w górnym kościele spotkanie z rodzicami dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii świętej.
 14. W soboty zapraszamy na godz. 8.00 na Msze świętą i nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej.
 15. Przypominamy, że sobotnia Msza święta o godz. 18.00 jest sprawowana z formularza niedzielnego.
 16. Informujemy, że parafia posiada dwa terminale płatnicze, które umożliwiają przekazywanie ofiar na cele kultu religijnego w formie bezgotówkowej.
 17. W naszej parafii pełnią posługę Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej. Prosimy naszych parafian o zgłaszanie osób chorych i starszych, których pragnieniem jest przyjmować Komunię świętą co niedzielę.
 18. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii we wtorek 28 września 2021. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 19. Przyjmowanie intencji mszalnych na rok 2022 rozpoczniemy od wtorku 21 września w kancelarii parafialnej. Osoby, które chcą zamówić msze święte gregoriańskie prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.
 20. W sobotę 25 września pielgrzymka do Lasek, Zuzeli, Prostynii i Andrzejewa rozpoczyna się Mszą świętą o godz. 7.00, po niej o godz. 8.00 wyjazd.
 21. Za tydzień w niedzielę po Mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego w dolnym kościele. Zapraszamy nowe osoby.
 22. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp: Andrzeja Żelińskiego, Elżbiety Skłodowskiej, Wenacjusza Wysockiego z ul. Warszawskiej 43, Urszuli Olchy; Grażyny Cikowskiej, Jerzego Habera ul. Orląt Lwowskiej 68. Wieczny odpoczynek…

Zachęcamy do odwiedzania naszego parafialnego KALENDARZA.

Ofiary na kościół można wpłacać również na konto parafii (54 8016 0003 2003 0013 0021 6195).
W tytule sugerujemy wpisać „darowizna na cele kultu religijnego” co umożliwia odliczenie od podatku.
Za wszystkie ofiary wielkie Bóg zapłać!

NIECH PANI FATIMSKA WYPRASZA NAM POTRZEBNE ŁASKI
I BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO