II NIEDZIELA ZWYKŁA

19 stycznia 2020r.
 1. Dzisiaj o 17.00 zapraszamy na różaniec przed Najświętszym Sakramentem. Również dzisiaj po Mszy św. o 19.30 zapraszamy na kolejne comiesięczne uwielbienie na podstawie Modlitwy Pańskiej – „Przyjdź królestwo Twoje”. Rozpoczynamy ok. 20.15.
 2. W środę nowenna i Msza św. do MB Nieustającej Pomocy, kartki  z prośbami i podziękowaniami prosimy przynosić do kancelarii.
 3. W czwartek spotkanie Wspólnoty Ewangelizacyjnej. Tego dnia 7 rocznica śmierci Ks. Kardynała Józefa Glempa, Arcybiskupa Warszawskiego, Prymasa Polski.
 4. W piątek o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św.
 5. W sobotę o 8.00 Msza św. i nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej. W sobotę o 17.00 w dolnym kościele spotkanie osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Włoch.
 6. Za tydzień w niedzielę, 26 stycznia z woli papieża Franciszka będziemy w całym Kościele obchodzić NIEDZIELĘ SŁOWA BOŻEGO. Tego dnia po Mszy Świętej o 10.30 spotkanie z osobami wyjeżdżającymi na zimowe ferie, o 12:00 zapraszamy do naszego Sanktuarium na spotkanie z kolędami pt. „A my do Betlejem!” pod przewodnictwem naszego chóru parafialnego. W programie najpiękniejsze kolędy i pastorałki przeplatane słowem. Koncert ten kończy obchody 5 – lecia działalności chóru w naszej parafii. Chórzyści wraz z Panem Dyrygentem zapraszają. W niedzielę 26 stycznia o 16.00 w naszej parafii odbędzie się projekcja filmu OSTATNIE WEZWANIE. To film o przesłaniu Matki Bożej na dzisiejsze czasy. Podczas każdej Mszy krótkie świadectwo współorganizatora wydarzenia „Różaniec do Granic” i „Polski pod Krzyżem”. Tuż po projekcji filmu adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z aktem zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski. Po akcie zawierzenia Różaniec. Przez całą niedzielę po każdej Mszy świętej będzie można nabyć za dobrowolną ofiarą film „Ostatnie Wezwanie” i pozostałe filmy”. Za tydzień o 19.00 spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO. Tego dnia również będziemy obchodzić 67 ŚWIATOWY DZIEŃ TRĘDOWATYCH. Jak co roku, zbierać będziemy ofiary na walkę z trądem. Przypominamy, że w poprzednich latach nasza Parafia była zawsze w czołówce tych, którzy wsparli dzieło walki z tą chorobą.
 7. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
  – poniedziałek, 20 stycznia – ul. Magnacka 2 i 3
  – wtorek, 21 stycznia – ul. Magnacka 5
  – środa, 22 stycznia – ul. Magnacka 7
  – czwartek, 23 stycznia – ul. Hermana 7 i Zagłoby 19 i 21
  – piątek, 24 stycznia – ul. Orląt Lwowskich 38
  – poniedziałek, 27 stycznia – ul. Keniga 1
  Dziękujemy za przyjęcie nas w minionym tygodniu i za ofiary złożone na remont schodów. Kolędę rozpoczynamy od 17.00.
 8. W sobotę 1 lutego na 15.00 zapraszamy na drugie parafialne wyjście do kina na poruszający i bijący rekordy na całym świecie film pt.: „NIEPLANOWANE”, o kobiecie, która nawróciła się podczas asystowania przy aborcji. Zapisy w zakrystii i w kancelarii. Koszt biletu 12 zł. Mottem są słowa: TO CO ZOBACZYŁA, ZMIENIŁO WSZYSTKO.
 9. W naszej parafii Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi poprowadzi 33 – dniowe przygotowanie do Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi wg „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do NMP” św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Rozpoczęcie, 18 lutego o 18.00. Dodatkowe informacje na naszej stronie internetowej i w dzisiejszej gazetce parafialnej. Zapraszamy każdego, kto pragnie oddać się w Świętą Niewolę Miłości Jezusowi przez Maryję. Będzie to duchowe przygotowanie do 35 lecia naszej Parafii, które będziemy przeżywać pod przewodnictwem Ks. Kardynała Kazimierza Nycza, Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego w dniu 25 marca.
 10. W piątek, 27 marca parafia organizuje wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Ołtarzewa. Zapisy w zakrystii i w kancelarii. Koszt 10 zł.
 11. W dniach od 1 do 3 maja parafia organizuje pielgrzymkę do Krakowa, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Koszt 310 zł (cena obejmuje przejazd, noclegi, dwa śniadania, dwie obiadokolacje, wejście do muzeum Jana Pawła II.
 12. Polecamy nowe numery tygodników i miesięczników katolickich, oraz naszą gazetkę parafialną. Bóg zapłać za ofiary złożone na pokrycie kosztów jej wydruku. Prasę można nabyć i ministrantów w kruchcie  i w kiosku.
 13. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Ks. Piotra Skargi mająca siedzibę przy ul. Bema na Woli zaprasza kandydatów do klas: zerowej, pierwszej i siódmej na rok szkolny
  2020/ 2021. Spotkanie informacyjne odbędzie się w sobotę 25 stycznia w godzinach 10.00 – 14.00 w budynku szkoły. Więcej informacji można znaleźć  na stronie internetowej szkoły: www.skarga.edu.pl

Zachęcamy do odwiedzania naszego parafialnego KALENDARZA.