Parafia jako wspólnota ludzi wiary odpowiedziała z synowską miłością na prośby swej Matki i Patronki składając w dniu 12 maja 1991 r. Jej Niepokalanemu Sercu Akt oddania i czyniąc Ją jedyną Panią, Królową i Matką Swoją. Wypełniła także złożoną obietnicę codziennego, wspólnotowego odmawiania i rozważania cząstki różańca. Różaniec odmawiany jest codziennie w kościele pod przewodnictwem księdza. Odmawiają Go również codziennie członkowie  kół Żywego Różańca.

Parafia podjęła także praktykę pierwszych sobót miesiąca z Mszą świętą o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i Adoracją Najświętszego Sakramentu z błogosławieństwem Nim oraz Apelem Jasnogórskim.

Od intronizacji Obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w dniu 16 stycznia 1983 roku, co środę odprawiana jest nowenna do Matki Bożej.

Przez 15 lat Matka Boża w znaku fatimskim nawiedzała wszystkie rodziny w Parafii w drewnianej figurze, wykonanej przez parafianina Jana Bułkę. Figurę tę pobłogosławił w 1985 roku w Watykanie Ojciec święty Jan Paweł II.

Od 1989 roku, każdego trzynastego dnia miesiąca od maja do października – w rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie – wierni licznie uczestniczą w skupieniu i modlitwie oraz w uroczystej Mszy świętej z okolicznościowym kazaniem. Po Mszy świętej jest procesja różańcowa z Figurą Matki Bożej Fatimskiej, 13 maja – po ulicach osiedla do pięciu ołtarzy – stacji różańcowych, a w następnych miesiącach do października – wokół kościoła. Uroczystościom fatimskim przewodniczą księża biskupi.

Niezwykle żywy kult Matki Bożej Fatimskiej, wykraczający daleko poza granice tej parafii sprawia, że kościół ten stał się faktycznie Sanktuarium Maryjnym. Fakt ten został doceniony przez kard. Józefa Glempa, Prymasa Polski, który świątynię tę uczynił świątynią Odpustu Jubileuszowego A.D. 2000.

W roku Jubileuszowym do Kościoła przybywały zorganizowane grupy wiernych pielgrzymów: ze Śląska (m.in. Brzeg Opolski), z Sandomierza oraz z poszczególnych Parafii naszego dekanatu. Obecnie każdego 13 dnia miesiąca przybywają czciciele z innych warszawskich parafii oraz wielu okolicznych miejscowości. Trzykrotnie naszą świątynie nawiedzali również pątnicy z Portugalii pod przewodnictwem państwa Alfredo de Azevedo i Marii Graca Soares, a także dwukrotnie pielgrzymi z Białorusi.